Noslēgusies Galda tenisa asociācijas VIENUOLIKA Galda tenisa kausa izcīņa 2013

07/07/2013

No 06.07.-07.07.2013. Nelielā Lietuvas pilsētā Prienai, modernā sporta hallē pie 20 galdiem norisinājās Galda tenisa asociācijas "VIENUOLIKA" Galda tenisa kausa izcīņa 2013. Tājā piedalījās galda tenisisti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, kopskaitā ap 160 dalībnieku. Sacensību svinīgajā atklāšanā sportistus sveica sacensību organizatori, kā arī ar savu uzstāšanos priecēja meiteņu deju grupa. Apbalvošanas ceremonijā godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti medaļām un dāsnām balvām.

Labākais no Latvijas šajās starptautiskajās sacensībās neapšaubāmi bija pieredzējušais galda tenisists Guntis Šēnhofs no Rīgas, kurš savā apakšgrupā, sīvā cīņā par pirmo vietu ar rezultātu 3:2 uzvarēja Zigmas Šikšnius (Šilute). Finālturnīrā G.Šēnhofs ceturtdaļfinālā uzvarēja Genadijas Degteriovas (Kauņa), tālāk pusfinālā, intriģējošā un aizraujošā spēlē ar rezultātu 3:1 pieveica arī Stanislovas Ivanovas (Jonava), un tikai finālspēlē ar rezultātu 0:3 piekāpās titulētajam lietuvietim Povilas Bagužis (Paņevežis). Vēl no Latvijas jāatzīmē Ramuns Mineikis, kurš vīriešu grupas 40-49 finālturnīrā, ceturdaļfinālā piekāpās šī finālturnīra uzvarētājam Sergejam Kuriļčikam (Baltkrievija). Vīriešu grupas 50-59 finālturnīrā atzīstami spēlēja arī mūsu Oļegs Pļuščs, kurš ceturtdaļfinālā piekāpās Leonīdam Tertičnijam (Ukraina).

Godalgoto vietu ieguvēji:

OPEN grupā vīriešiem čempiona titulu izcīnīja Kestutis Žeimys (Kubartai), kurš finālspēlē visai pārliecinoši ar rezultātu 3:0 uzvarēja Ignas Navickas (Kauņa). Bronzas medaļu Open grupā ieguva Gintautas Juchna (Viļņa) un Paulius Gūra (Paņevežis). Vīriešiem Open grupas gandarījuma turnīrā: 1.vieta – Raimundas Povilaitis (Kelme), 2.vieta – Andriejus Genzuras (Viļņa), 3.vieta – Eugenijus Vaičiūnas (Viļņa) un Agnius Kačerauskas (Viļņa).

OPEN grupā sievietēm čempiones titulu izcīnīja  Auksė Gecevičiūtė (Klaipēdas raj.), kura finālspēlē uzvarēja Vitalija Venskutę (Kauņa). Bronzas medaļas saņēma Andželika Petrauskienė (Klaipėda) un Sniegena Dubrovienė (Klaipēda). Open grupā sievietēm, gandarījuma turnīrā: 1.vieta – A. Liutvinienė (Viļņa), 2.vieta – O. Sipina (Krievija), 3.vieta R. Sakalauskienė (Birštonas) un R. Ryliškė (Viļņa).

Dubultspēlēs par čempioniem kļuva lietuviešu duets Kestutis Žeimys (Kubartai) un Vytautas Rybakas (Vilkavišķi), kuri finālā uzvarēja Georgiju Rubinšteinu (Krievija) un Sergeju Kurilčiku (Baltkrievija) . Bronzas medaļas dubultspēlēs ieguva Auksė Gecevičiūtė (Klaipēdas raj.) un Algirdas Majorovas (Viļņa), kā arī Gintautas Juchna un Audrius Kačerauskas, abi (Viļņa).

Vīriešiem vecuma grupā 40-49 finālturnīrā, zelta medaļu ieguva Sergejs Kuriļčiks (Baltkrievija), kurš spraigā cīņā ar rezultātu 3:2 pieveica Georgiju Rubinšteinu (Krievija). Bronzas medaļas tika Viktoras Stankevičius (Kauņa) un Donatas Leščinskas (Viļņa). Vīriešiem vecuma grupā 40-49, gandarījuma turnīrā:  1.vieta – A. Horak (Igaunija), 2.vieta – R. Simonaitis (Kauņa), 3.vieta – V. Čepkauskas (Kauņa) un R. Povilauskas (Kauņa).

Vīriešiem vecuma grupā 50-59 finālturnīrā zelta medaļu izcīnīja pieredzējušais aizsargs Igoris Marukas (Viļņa), kurš finālā pieveica Algirdas Majorovas (Viļņa). Bronzas medaļas tika Leonīdam Tertičnijam (Ukraina) un Vladimiram Obuhovam (Viļņa). Vīriešiem vecuma grupas 50-59 gandarījuma turnīrā: 1.vieta – B. Kišūnas (Paņevežis), 2.vieta – V. Dobrovolskas (Kauņa), 3.vieta – J. Vigraitis (Lazdijai) un R. Strigo (Viļņa).

Vīriešiem vecuma grupā 60+ finālturnīrā čempiona titulu izcīnīja Povilas Bagužis (Paņevežis), kurš finālspēlē ar rezultātu 3:0 uzvarēja mūsu Gunti Šēnhofu (Rīga, Latvija). Bronzas medaļu ieguva Jonas Piekautas (Šilute) un Stanislovas Ivanovas (Jonava). Vīriešiem grupā 60+, gandarījuma turnīrā : 1 vieta – B. Žukas (Prienai), 2.vieta – V. Stankus (Kauņa), 3.vieta – A. Paškevičius (Viļņa) un K. Ramanauskas (Mažeiķi).

Pēc šīm sacensībām sapratu, ka noteikti gribētu piedalīties arī nākamgad un vēlētos plašāk par tām pastāstīt galda tenisa faniem Latvijā. Tiekamies nākamajā Galda tenisa asociācijas "VIENUOLIKA" Galda tenisa kausa izcīņā 2014!

• Sacensību fotogrāfijas skatiet šeit.
  • Sacensību video apskatus skatiet šeit.

Vēl par šīm sacensībām skatiet Galda tenisa asociācijas "VIENUOLIKA" interneta lapā šeit.